Sipariş Görsellerini ağda ve clientlarımda nasıl paylaşabilirim?

Öncelikle sipariş görsellerinin içinde yer alacağı ve client ile paylaşılacak olan klasörü oluşturuyoruz. (Bu klasörü windows’un kurulu olduğu sabit diske oluşturmayınız. Windows Çökmesi durumunda klasör de gidecektir.)

Oluşturduğunuz klasöre sağ tıklayınız ve özelliklere gidiniz.

 

Klasörün özellikleri menüsünde PAYLAŞIM başlığına giriniz. Buradan alttaki paylaşım butonuna basınız. Açılan pencerede Everyone Seçiniz ve ekleye basınız.

 

Everyone kişileri için izin düzeyini SADECE OKUMA olarak belirleyiniz.

 

Kendi masanız için izin düzeyini OKUMA VE YAZMA olarak ayarlayınız. Paylaş butonuna basınız.

 

Sonraki adımda Gelişmiş Paylaşım butonuna basınız. İzinlere giriniz ve Everyone kişisi için buradan da izinleri sadece OKUMA olarak seçerek uygula yapınız.

 

Bir sonraki adımda AĞ’a tıklayın ve alttan kendi masanızı seçin. Burada paylaşıma açılmış olan oluşturmuş olduğunuz klasörünüzü göreceksiniz.

 

Klasörün içine girin ve yukarıdaki klasör yolunu seçerek kopyalayın.

 

Bu kopyaladığınız yolu Program üzerindeki Araçlar > Seçenekler > Oturum Ayarları  içindeki STOK AYARLARI sekmesi altında ilgili yere girerek KAYDET butonuna basınız.

 

Bu adımdan sonra stok eklerken  dilediğiniz resimlerinizi ürünlere eklerseniz aynı resimler client üzerinde de müşterileriniz tarafından görülecektir. Sipariş listesinin düzgün görülebilmesi için seçtiğiniz resimlerin 300×300 olmasına dikkat ediniz.

 

 

ÖNEMLİ NOT: CLIENTLARDA BU GÖRSELLERİN GÖZÜKMESİ İÇİN CLIENT VERSİYONUNUZ MUTLAKA EN AZ 1.0.226 OLMASI GEREKMEKTEDİR.