EveryCafe İnternet Kafe Programı Version 1.0.220 Güncelleme ve Düzeltmeler

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

ÖNCE CLIENT GÜNCELLEMESİNİ SONRA ANAMASA GÜNCELLEMESİNİ ALINIZ!

EveryCafe Manager Versiyon 1.0.220 ve Client Versiyon 1.0226 ile Yeni Eklenen Özellikler

 

Mutfakta ve Sipariş vermede yeni dönem

 •  Anamasadan veya client üzerinden bir masaya toplu sipariş ekleyebilme özelliği eklendi. Hatta müşteriniz istediği siparişle alakalı size iletilmek üzere detay da girebiliyor.

Bu sipariş resimlerini artık büyük resimler olarak müşterinize sunabiliyorsunuz.
Bunu sağlamak için Anamasada oluşturacağınız bir klasörü clientlarımız ile paylaşıma açmanız gerekmekte.
Bu paylaşım yapılan klasörün paylaşım izinleri aşağıdaki gibi olmalıdır.
Anamasa : Yazma ve Okuma izni
Client Masalar: Sadece Okuma izni
Paylaşıma açtığınız klasörün yolunu ise anamasadaki program üzerinde Araçlar> Seçenekler> Oturum ayarları menüsünde bulunan Stok Ayarlarından ilgili yere girmeniz gerekmektedir.

Konu ile alakalı rehberimize BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

 

 

 • Sipariş verildiğinde anamasa onayının ardından sipariş masaya ekleniyor ve aynı zamanda bağlayacağınız termal yazıcıdan hem sipariş içerikleri hem de siparişe dair girilmiş not adisyon olarak çıkıyor.

Termal yazıcıya siparişlerin yansıması ve adisyonun çıkabilmesi içinse Araçlar> Seçenekler> Oturum ayarları içerisinde bulunan Sipariş ayarlarında sipariş verilince termal yazıcıdan çıktı al  seçeneğinin işaretli olmasına ve termal yazıcı ayarlarınızın yapılmış olmasına özen gösteriniz.

 

 

 • Barkod okuyucu ile barkodu tanımlanmış olan ürünleri artık daha kolay masalara ekleyebiliyorsunuz. Bu güncellemede bu maddeyi daha da geliştirdik. Artık ilgili sipariş eklenecek masayı seçtikten sonra birden fazla sipariş eklemek istediğinizde dahi sadece ürünlerin barkodunu okutmanız siparişlerin masaya anında masaya eklenmesi için yeterli olacaktır. Enter’a basma zorunluluğunu ortadan kaldırdık.

 • Teknik destek butonu client tarafına eklendi. Bu butona basarak teknik desteğe ihtiyacı olan müşterileriniz artık size seslenmeden teknik destek talebinde bulunabilecekler. Bu teknik destek talebi anında anamasada yönetim programının sağ altında size uyarı kutucuğu olarak size gösterilecektir.

 

 

 • Bilet sisteminde çıkan bilet numara ve parolaları artık kolay kullanım amaçlanarak sadece 6 haneli rakamlardan oluşmakta.

 

 • Biletle oturan müşterinizin artık hesabından verdiği sipariş tutarı düşebilmekte. Bunun için Araçlar> Seçenekler> Oturum Ayarları> Sekme 2 de bulunan ilgili seçeneği işaretlemeniz yeterli olacaktır.

 • Biletle oturan müşterileriniz artık ne zaman isterlerse yeni bir bilet aldıktan sonra client programı üzerinden bilet numara ve parolasını girerek süre uzatabilecekler.

 

 

 

 

 

 • Üyeleriniz artık bilet alarak client bekleme ekranından üyeliklerine bakiye yükleyebilecekler. Hatta bu işlem için hesaplarında bakiye olmasına bile gerek yok.

 

 

 

 

 

 • Üyeleriniz artık devam eden oturumlarında client üzerinden bilet ile hesaplarına para yükleyecekler. Bunun için client üzerinde ayarlar altından “Bilet Yükle”ye basmaları ve çıkan kutuda bilet numaralarını ve parolasını girmeleri yeterli olacaktır.

 

 

 • İster hesap kes ekranından, isterseniz alt sipariş loglarından herhangi bir eklenmiş olan siparişi sildiğinizde artık bir açıklama notu girmeniz gerekmekte.

Bu sayede kasa kontrolü sizler için daha güvenli hale gelecek. Zira Aktivite logundan bu silmeler açıklamaları ile birlikte takip edilebilecek.

 

 • Hesap Kes ekranında ulaşılabilen VERESİYE LİSTESİ butonu artık alt yaprak menüden ulaşılabilir hale getirildi.

 

 

 • Üye bonus sistemlerinde bonus alt limit ayarlarken en fazla girilebilen fiyat hane limiti 2’den 5 e çıkartıldı.

 

EveryCafe Manager Versiyon 1.0.220 Yapılan Düzeltmeler

Client bekleme ekranının sürekli yenilenmesi ve giriş yaparken ekranın kaybolması sorunu çözüldü

Kısıtlı kasiyerler de anamasadan sağ tıklayıp Bakım EveryCafeClient Kapat seçeneğinin engellenmesi  kasiyer kısıtlamalarından hem Yönetici yetkisi hem de ücretsiz masa açma kapama yetkisi kaldırıldığında devreye girmekte.

Kısıtlı kasiyerde tarife değiştirme yetkisi verilse dahi yetkiniz yoktur uyarısı düzeltildi.