USB Ayarlarımı Nasıl Yapabilirim?

Gelişmiş USB sistemi ile artık sizlere daha sağlıklı bir USB veri aktarımı ücretlendirme sistemi sunarken güvenliğinizi de artırıyoruz.

LİSANS ALMAK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ: www.everycafe.com.tr/magaza

USB ayarlarınızı gerçekleştirmek için EveryCafe Yönetim programı üzerinden araçlar seçenekler altında bulunan USB ÜCRETLENDİRME menüsüne tıklayınız. Sağda açılacak olan detaylarda sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz;

Ücretlendirme tercihi altından USB ücretlendirme açık veya kapalı tercihinizi seçebilirsiniz.

Müşteriniz USB cihazı taktığında onu nasıl karşılamak istersiniz? Bunun için USB cihazı takılınca Bilgilendirme tikini işaretledikten sonra alttaki açıklama kısmına müşterinizin görmesini istediğiniz mesajınızı yazabilirsiniz.

Ücretlendirmeye dahil etmek istemediğiniz diskleriniz olabilir. Bunun için Ücretlendirmeye dahil etmek istemediğiniz diskler kısmından aralarına noktalı virgül (;) koyarak dilediğiniz diskleri sıralayınız. Artık bu sabit disklerinize veri aktarılsa bile ücretlendirme gerçekleşmeyecektir.

Süreli oturumlarda USB ücretlendirme olmasın veya USB veri transferi hiç yapılmasın istiyorsanız Süreli oturum USB tercihinden salt okunur olsun veya veri alışverişi yapabilsin seçeneklerini tercihinize göre seçebilirsiniz. Unutmayınız ki veri alışverişi yapabilsiniz seçtiğinizde USB ücretlendirme yapmış olsanız bile süreli oturumlarda USB cihazlara veri transferi ücretsiz olarak gerçekleşecektir.

Tarife detaylarınızı hemen sağ kolonda bulunan aralıklara boyut ve fiyat bilgisi girerek gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda tek seferde en fazla ne kadar veri aktarılmasını istiyorsanız bir sınır da belirlemeniz mümkün.

Standart ve Gelişmiş kota sistemleri arasındaki en önemli fark Gelişmiş kota sisteminde müşterileriniz verileri aktarmadan önce ne kadar ücretlendirme ile ücretlendirileceklerini görürler ve kasada itiraz edemezler. Bunun yanında herhangi bir şekilde aktarımın ortasında USB çekilmesi veya transferin iptali işlemi gerçekleşirse aktarılan boyut kadar fiyatlandırma gerçekleşir ve müşterileriniz ile bir başka itilafa düşmeniz engellenir.

 

Bilgisayarlarınızın USB ayarlarını anlık olarak değiştirebileceğiniz USB kısayolunu tıkladığınızda karşınıza çıkan listeden ilgili makineye sağ tıklayarak USB durumunu düzenleyebilirsiniz.